Dramatična završnica: Bratunac bio na pragu velikog iznenađenja protiv Igokee

U utakmici petog kola košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine Bratunac je bio na pragu velikog iznenađenja protiv Igokee, međutim na kraju su poraženi rezultatom 69:67. U ovom meču za goste zaigrao je bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine, Nikola Gajić.

Bratunc je na otvaranju utakmice poveo sa 0:4 i tokom cijelog perioda držao je prednost, da bi u drugu dionicu ušli sa šest poena prednosti (18:24). Gosti ni tokom druge četvrtine nisu ispuštali prednost, ali su na poluvrijeme otišli sa samo dva poena “viška” (32:34).

Igokea je odmah nakon povratka s odmora preokrenula i držala prednost, a u posljednjih deset minuta ušli su sa tri poena prednosti (47:44). Domaći su u četvrtom periodu imali i osam poena prednosti, ali Bratunac se uspio vratiti i u posljednje dvije minute uslijedila je prava drama.

Nikola Gajić, bivši reprezentativac BiH koji se vratio u matični Bratunac, promašio je za dva poena 20-ak sekundi prije kraja pri rezultatu 65:64. Nakon toga napravio je ličnu grešku, a Vaidas Kariniauskas je promašio oba slobodna bacanja. Ipak, nakon toga Rashad Vaughn je bio sva tri puta siguran sa linije slobodnih bacanja i Igosi su poveli sa 68:64, što se na kraju ispostavilo ključnim za pobjedu od 69:67.

Domaće je do pobjede vodio Rashad Vaughn sa 15 poena, uz dva skoka i asistenciju, dok su po deset poena dodali Vaidas Kariniauskas i Srđan Kočić. U poraženoj ekipi Goran Bučičević je ubacio 14 poena, a dva manje je dodao Mladen Pantić. Radenko Pilčević je ubacio 11 poena, koliko i Gajić, a bivši reprezentativac BiH dodao je i devet skokova i četiri asistencije.