Dramatična utakmica u Banja Luci: Borac slavio i došao na korak od duple krune

Rukometaši Borca m:tel, u još jednoj dramatičnoj utakmici, pobijedili su večeras Izviđač 25:23 i poveli u finalnoj seriji Premijer lige BiH sa 1:0.

Ovim trijumfom u dvorani Fakulteta fizičkog vaspitanja i sporta Univerziteta u Banjoj Luci, koju su fanatičnim navijanjem začinili Lešinari, “crveno-plavi” došli su na korak od osvajanja titule šampiona BiH i duple krune.

U prvih 10 minuta vidjeli smo izjednačenu igru na obje strane. Tada, pri rezultatu 3:2 za Borac m:tel, Nježić dobija isključenje, ali je Bojan Ljubišić prvo odbranio sedmerac, a onda i šut protivnika sa devet metara u narednom napadu, tako gosti iz Ljubuškog nisu uspjeli materijalizovati brojčanu prednost na terenu.

Gosti kasnije prave sjajnu seriju i u 18. minutu su preokrenuli rezultat u svoju korist, 5:4, a na isteku istog minuta iz kontra napada povećavaju na plus dva. Nalet Ljubušaka minutom odmora zaustavio je Mirko Mikić.

Srđan Mijatović, uz faul za isključenje, smanjuje na 6:5. Ipak, brzo su se gosti konsolidovali i u 24. minutu prvi put odlaze na tri gola razlike, 10:7.

Na odmor Ljubušaci odlaze sa minimalnom prednošću 12:11.

U prvom minutu nastavka Unčanin donosi novo izjednačenje. Na isteku 37. minute Daničić vraća 0prednost Borcu 15:14.

Nakon dugo vremena, u 42. minutu “crveno-plavi” ponovo imaju dva gola prednosti. Za 17:15 pogodio je Milan Dakić. To je bio znak treneru Izviđača, Mariju Bjelišu da reaguje minutom odmora. Nije to pomoglo njegovom timu…

Zaigrao je Borac odličnu odbranu i bio je bolji protivnik u tim trenucima, ali se Izviđač održava u životu, te se na kraju ušlo u dramatičnu završnicu.

Golom iz sedmerca 100 sekundi prije kraja gosti prilaze na minimalan zaostatak, čime utakmicu uvode u pravu triler završnicu. Igrali su Banjalučani sa igračem manje, Dakić je povećao na dva razlike.

Iz brzog centra pogađaju gosti i u posljednji minut ulazi se sa rezultatom 24:23. Nisu domaći iskoristili napad, a devet sekundi ostalo je igračima Ljubuškog za izjednačenje.

Faul za isključenje napravio je Đurđević, gosti su izveli golmana i napali sa sedam igrača, ali Daničić je pročitao njihovu namjeru, presjekao loptu i pogodio preko cijelog terena za konačnih 25:23.

Treba napomenuti da se finalna serija igra na dvije dobijene utakmice, a Izviđač ima prednost domaćeg terena.