Drama u Ljubuškom: Borac prokockao veliku prednost, Izviđač trijumfom došao na korak od titule

U Ljubuškom je danas odigran sjajan derbi 27. kola Premijer lige BiH u rukometu, a možemo ga slobodno nazvati i derbijem sezone.

Izviđač je ugostio ekipu Borca, a timovi su u ovaj meč ušli poravnati na tabeli. Na kraju je zlata vrijedan trijumf slavio Izviđač, koji je pobijedio sa 30:26.

U jednom trenutku u drugom poluvremenu Borac je imao vodstvo od pet golova razlike, ali je to prokockao i Izviđač je došao na korak od osvajanja šampionskog naslova!

Dosta je bolje utakmicu otvorila ekipa Izviđača, koja je od samog početka imala prednost i brzo stigla do 4:1.

Borac do poravnanja stiže tek pet minuta prije kraja prvog poluvremena i izjednačava na 9:9. Do odlaska na odmor domaći tim u Ljubuškom pravi razliku od dva poena i vodi sa 13:11 na pauzi.

Na krilima Perića sjajno Borac otvara drugo poluvrijeme i brzo stiže do preokreta. Perić je drugi dio otvorio s dva gola i bilo je 13:13, a onda za vodstvo gostiju pogađa danas sjajni Slavuljica.

Potom slijedi sjajna serija Borca koji odlazi na čak +5 i dolazi do vodstva od 15:20. Izviđač se tada nije predao i napravio je seriju od 4-0 i prilazi na samo gol zaostatka za Banjalučanima i Veselin Vujović tada zove time-out.

To je zaustavilo seriju domaćih, a Perić nakon toga veže nova dva gola i Borac vodi 19:22.

Na deset minuta do kraja Izviđač dolazi do poravnanja. Golom Šoljića na semaforu se rezultat promijenio na 24:24. Potom Vukšić donosi prednost Izviđaču nakon što pogađa prazan gol i to je 26:25.

U finišu Borac pravi mnogo grešaka, dosta bolje se snalazi Izviđač i slavi sa konačnih 30:26.

Tako se Izviđač odvojio na vrhu tabele i sada ima 46 bodova, dok je Borac na 44 i tim iz Ljubuškog je sada dosta bliži osvajanju šampionskog naslova.