Drama u Istanbulu: Crvena zvezda bila na rubu iznenađenja protiv Fenera, presudio im bivši košarkaš

Crvena zvezda bila je na rubu iznenađenja u utakmici 27. kola košarkaške Eurolige protiv Fenerbahcea, ali je beogradski klub na kraju poražen u Istanbulu rezultatom 66:63, a presudio im je bivši košarkaš Nikola Kalinić.

Fenerbahce je otvorio utakmicu serijom od 7:0, ali i pored lošeg starta Crvena zvezda nije dozvolila turskom klubu da dođe do neke značajnije prednosti. U finišu druge četvrtine Fener je uspio napraviti sedam poena razlike, ali je Zvezda poenima Barona uspjela da se približi na samo četiri poena (41:37)..

U drugom poluvremenu desio se veliki hendikep za beogradski klub kada je raspoloženi Jagodić-Kuridža povrijedio skočni zglob i završio utakmicu. Vodila se velika bitka u trećoj dionici koja je na kraju završila neriješenim rezultatom (51:51).

Nešto manje od dvije i po minutu do kraja, Fener je poenima Veselog sa linije slobodnih bacanja stekao prednost od jednog poena pred odlučujućih 60 sekundi. Tada je bivši košarkaš Zvezde Nikola Kalinić pogodio sa distance za dva poena nakon velike greške Lazića i tako prelomio utakmicu u korist domaćih, iako su gosti na 11 sekundi do kraja meča imali napad.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bili su Brown i Punter sa po 14 poena, dok je Gost dodao devet, a Perperoglou osam. Jedini dvocifren u ekipi Željka Obradovića bio je Kalinić koji je postigao deset poena.