Drama na Poljudu: Hajduk u sedmoj minuti nadoknade stigao do preokreta, Mujakiću 71 minuta

Duelom na Poljudu je nastavljeno takmičenje u Prvoj HNL Fudbaleri Hajduka nisu briljirali, ali su na kraju nekako, na jedvite jade, uspjeli doći do trijumfa od 2:1 nad Interom iz Zaprešića.

Hajduk je imao inicijativu od početka, ali Inter dolazi do vodstva u 37. minuti. Tada je slobodan udarac izveo Ivan Mamut, lopta je pogodila prečku, a golman Bilih Posavec je užasno reagovao te je lopta završila u njegovoj mreži za 0:1.

U drugom poluvremenu Hajduk uspijeva da izjednači i to sa bijele tačke, pošto je dosuđeni jedanaesterac iz 60. minute realizovao kapiten Mijo Caktaš.

Treba napomenuti da je tada zbog skrivljenog penala crveni karton zaradio Soldo, a to je promijenilo i tok utakmice. Hajduk je nastavio napadati, ali Inter se uspijevao odbraniti, a nekoliko puta je i sreća bila njegov saveznik.

Ipak, kada se činilo da će neporažen napustiti Split, u sedmoj minuti sudijske nadoknade za Hajduk je pogodio Dimitrov i donio pobjedu domaćim.

Nihad Mujakić je na terenu proveo 71 minutu, a tada ga je zamijenio Čolina.