Drama na EP U-21: Bradarić u nadoknadi golčinom ublažio poraz Hrvata i donio im četvrtfinale

Dramu smo vidjeli večeras u finišu grupne faze takmičenja na Evropskom prvenstvu za igrače do 21 godine, a Hrvatska se plasirala u četvrtfinale uprkos porazu.

Viđena je infarktna završnica u meču s Engleskom. Englezi su slavili sa 2:1, ali je upravo gol Bradarića u nadoknadi koji je ublažio poraz susjeda bio ključan za njihov prolazak dalje.

Briljantan gol za prolazak zabio je Domagoj Bradarić u 92. minuti susreta nakon što su Englezi vodili 2:0 golovima Ezea u 12. minuti iz penala i Jonesa u 74. minuti.

Portugal je u drugoj utakmici pobijedio Švicarsku 3:0 i tako pomogao Hrvatskoj.

Imali su Hrvati isti broj bodova kao i Švicarska i Engleska, ali su zbog tog jednog gola imali bolju gol razliku i prošli u četvrtfinale.

Danska je pobjedom od 3:0 nad Rusijom upisala i treći trijumf u tri meča, te su se iz te grupe u četvrtfinale pored Danaca plasirali Francuzi. Francuzi su bili sigurni protiv Islanda kojeg su savladali sa 2:0.