Dortmund savladao Mainz uz dva gola Haalanda, Demirovićev Freiburg remizirao sa RB Leipzigom

Pet utakmica osmog kola njemačke Bundeslige odigrano je u terminu od 15 sati, a nastup je upisao i reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermedin Demirović.

Freiburg je na domaćem terenu remizirao sa RB Leipzigom (1:1). Pogotkom Frosberga u 32. minuti iz penala gosti su poveli, a Freiburg je iznednačio preko Jeonga Woo-Yeonga u 64. minuti. Demirović je u sudijskoj nadoknadi dobio priliku sa klupe.

Borussia Dortmund je trijumfovala protiv Maniza (3:1). Reus je već u trećoj minuti pogodio za Milionere, a Haaland je povisio na 2:0 u 54. minuti iz penala. Burkardt je vratio nadu gostima u 87. minuti, ali u sudijskoj nadoknadi Haaland je novim golom postavio konačnih 3:1.