Dobra partija Sejfića u dramatičnom porazu Sutjeske protiv Borca

Sutjeska je poražena od Borca na domaćem terenu u 17. kolu ABA lige rezultatom 80:81, a dobru partiju pružio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Ismet Sejfić.

Sutjeska je došla do značajne prednosti u prvoj četvrtini od 11 poena (25:24), a do odlaska na odmor su istu i povisili na 13 poena (45:32). Borac je sjajno odigrao treću dionicu i u potpunosti se vratio, a ušao je i sa poenom “viška” u posljednjih deset minuta.

Uslijedila je drama u finišu utakmice. Trojkom Nikole Đokovića nešto manje od minutu i po do kraja Sutjeska je došla do poena zaostatka (79:80). Sejfić je imao dva slobodna bacanja 46 sekundi prije kraja, ali pogodio je samo jedno za 80:80. Nakon toga na drugoj strani Radovan Đoković je promašio za tri poena, ali je nakon toga imao slobodna bacanja i pogodio je jedno za pobjedu od 80:81.

Sejfić je odigrao nešto manje od 13 minuta, a u tom periodu je postigao sedam poena i dodao osam skokova te dvije asistencija. Knežević je ubacio 13, a Vujović 12 poena. U pobjedničkoj ekipi najefikasini bio je Jones sa 19 poena, a pratio ga je Radovan Đoković sa jednim manje.