Dobra partija protiv favorizovane ekipe: Igokea poražena na gostovanju u Španiji

Igokea je pružila dobru partiju protiv favorizovanog Tenerifea na gostovanju u četvrtom kolu Top 16 faze Lige prvaka u košarci, ali bosanskohercegovački predstavnik na kraju je poražen rezultatom 80:75.

Tenerife je došao do prednosti od šest poena u prvoj četvrtini (22:16), ali do odlaska na odmor odličnom igrom Igokea je uspjela doći do prednosti od jednog poena (34:35).

Bh. predstavnik u trećoj dionici u jednom trenutku imao je i četiri poena prednosti, no Španci su sa pet poena “viška” ušli u posljednjih deset minuta.

Domaća ekipa u četvrtom periodu došla je i do dvocifrene prednosti prvi put na utakmice, ali Igosi su se uspjeli vratiti na četiri poena zaostatka, ali to je bilo sve i na kraju su poraženi sa 80:75.

Prvo ime utakmice bio je košarkaš Igokee Carmichael sa 26 poena, sedam skokova i dvije asistencije. Gray je dodao 15 poena i skok. Kod Tenerifea Shermadini je ubacio 21 poen, a tome je dodao tri skoka. Pratio ga je Fitipaldo sa 16 poena, četiri asistencije i dva skoka.

Na večerašnjoj utakmici nastupila su i dva reprezentativca Bosne i Hercegovine. Sulejmanović je u redovima Tenerifea ubacio tri poena uz tri skoka za 11 minuta, dok je kod Igokee na parketu Atić proveo deset minuta i ubacio šest poena.