Dobra partija Pjanića u pobjedi Besiktasa, emotivne scene na Vodafone Parku u šestoj minuti

Besiktas je u utakmici 21. kola turske Superlige pobijedio Gaziantep rezultatom 1:0, a dobru partiju pružio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić.

U šestoj minuti fudbaleri oba tima su zaustavili igru kako bi se odala počast Ahmetu Caliku,fudbaleru Konyaspora koji je prije nekoliko dana poginuo u saobraćajnoj nesreći. To je bilo simbolično jer je u svom klubu nosio dres sa brojem šest.

Besiktas je bio nešto opasniji u prvom dijelu, ali nije bilo mnogo šansi, kao ni pogodaka. Domaći su krenuli još ofanzivnije u drugom dijelu, a Michy Batshuayi je u 67. minuti pogodio za 1:0. U sudijskoj nadoknadi pogodio je i Cyle Larin, ali njegov pogodak je poništen zbog ofsajda.

Pjanić je odigrao svih 90 minuta i bio je najbolje ocijenjeni fudbaler Besiktasa.