Dobra igra Čampare: Cedevita Olimpija ubjedljivo nadigrala Split na otvaranju 3. kola ABA lige

U prvoj utakmici 3. kola regionalne ABA Lige Cedevita Olimpija je u Ljubljani pobijedila Split 94:66.

Nakon što je prva četvrtina završila rezultatom 19:19, Cedevita Olimpija je bolja je na poluvrijeme otišla vodstvom 42:38.

U trećoj dionici domaći su bili bolji sa 39:14 i prakično su riješili pitanje pobjednika.

Jarrod Jones sa 19 koševa bio je najefikasniji od Ljubljančana, dok je Kendrick Perry dodao 16.

U redovima Splita najbolji je bio Marko Luković sa 12 ubačaja, naš Sani Čampara je dodao 11 uz po tri skoka i tri asistencije, a Antonio Vranković i Darko Bajo postigli su po 10 koševa.