Rekord karijere Džanana Muse u porazu Netsa, prvaci pobijedili Lakerse na njihovom parketu

Brooklyn Netsi su pretrpjeli težak poraz na gostovanju kod Phoenix Sunsa, koji ove sezone izgledaju puno bolje nego prethodnih godina.

Još u prvim minutama utakmice domaći tim je nametnuo žestok tempo (33:13 u osmoj minuti), koji gosti nisu uspjevali pratiti. Na koncu su Sunsi slavili sa ubjedljivih 138:112.

Do trijumfa su Phoenix predvodili bekovi, Devin Booker (27 poena) i Ricky Rubio (22). Kod Brooklyna su najefikasniji bili Spencer Dinwiddie (18) i DeAndre Jordan (16), a partiju ispod vlastitih standarda pružio je Kyrie Irving (15 poena, šut 7-16).

Dobra vijest tiče se Džanana Muse. Bh. talenat maksimalno je iskoristio priliku koju je dobio u ovoj utakmici te tokom 21 minute u igri zabilježio 12 poena i 6 skokova za Netse. Bio je tako četvrti strijelac ekipe, njegova najbolja partija u dresu Brooklyna i rekord NBA karijere, ako ne računamo susrete predsezone.

Sve Musine poene možete pogledati klikom OVDJE.

Iako su aktuelni prvaci, Toronto Raptorsima nije niko davao prevelike šanse na gostovanju kod zahuktalih Lakersa (pobijedili u sedam mečeva zaredom), pogotovo zbog činjenice da nisu mogli računati na Kylea Lowryja i Sergea Ibaku.

No, što bi rekao Rudy Tomjanovich, nikad ne potcjenjuj srce šampiona. Lakersi su imali prednost na poluvremenu (60:52), ali na kraju su se u Staples Centeru radovali Raptorsi i slavili sa 104:113.

Goste su do trijumfa predvodili Pascal Siakam (24 poena, 11 skokova) i Fred VanVleet (23 poena, 10 asistencija), Lakersima nije pomogla dobra partija Anthonyja Davisa (27 poena), kao ni novi triple-double LeBrona Jamesa (13 poena, 13 skokova, 15 asistencija).