Đorđe Kamber donio trofej Honvedu u finalu Kupa Mađarske pred hiljadama gledalaca

Bivši nogometaš Željezničara Đorđe Kamber donio je večeras trofej Honvedu.

U finalu Kupa Mađarske, odigranom pred 10.000 navijača na Puskas Areni u Budimpešti, njegov tim je slavio 2:1 protiv Mezokovesda, a bh. fudbaler je imao ulogu kod oba pogotka Honveda.

Upravo je on šutirao u 33. minuti loptu, koju je zatim Nesterov skrenuo u vlastitu mrežu. Četiri minute kasnije Mezokovesd je izjednačio preko Pekara.

No, u drugom poluvremenu na scenu ponovo stupa Kamber, koji je u 56. minuti glavom zatresao mrežu protivnika te tako postavio, kako će se ispostaviti, konačan rezultat.

Zanimljivo, i za Mezokovesd su večeras igrala dva bh. nogometaša. Dino Beširovič je odradio cijeli meč, dok je Marin Jurina ušao u 79. minuti umjesto strijelca Laszla Pekara. Kod Honveda je na klupi ostao bivši fudbaler Zrinjskog Tonći Kukoč.