Đoković u veoma teškim uslovima savladao Bolivijca, poznat protivnik u drugom kolu

Novak Đoković, prvi reket svijeta, savladao je Hugu Delliana sa 2:0 (6:2, 6:2) u prvom kolu olimpijskog turnira u Tokiju.

Đoković je u prvom setu dobro držao svoj servis, a propustio je tri uzastopne brejk prilike pri rezultatu 2:1. Međutim, srbijanski teniser napravio je brejk u šestom gemu. Do kraja još jednom je oduzeo servis Bolivijcu i dobio prvi set sa 6:2.

U drugom setu je Novak napravio brejk u četvrtom gemu kada je iskoristio prvu od tri uzastopne brejk prilike. Prvi reket svijeta je još jednim brejkom završio drugi set sa 6:2 i prošao u drugo kolo, gdje ga čeka Nijmac Jan-Lennard Struff.

U Tokiju vlada velika vrućina i uslovi za igru su bili preteški. Za Đokovića vjerovatno je veći problem bila vrućina od današnjeg protivnika.