Đoković se lako obračunao sa Nijemcem i oborio rekord Roland Garrosa, Nishikoriju pripao maraton

Novak Đoković precrtao je i četvrtog rivala u Parizu, i to opet bez izgubljenog seta. U osmini finala Roland Garrosa nadigrao je Nijemca Jana-Lennarda Struffa, brzo i ubjedljivo - 6:3, 6:2, 6:2, poslije samo 95 minuta igre.

Novak Đoković precrtao je i četvrtog rivala u Parizu, i to opet bez izgubljenog seta. U osmini finala Roland Garrosa nadigrao je Nijemca Jana-Lennarda Struffa, brzo i ubjedljivo – 6:3, 6:2, 6:2, poslije samo 95 minuta igre.

Struff, koji je 45. igrač svijeta bio je ravnopravan rival prvom reketu svijeta samo 20 minuta, do polovine prvog seta. A onda je na terenu postojao samo jedan igrač. Kada je njemačkog igrača stao servis, Đoković je preuzeo konce igre, dobio prvi set, nanizao sedam gemova u nizu i nije se zaustavio sve dok nije kompletirao cijeli posao.

Đoković je izborio plasman u četvrtfinale u kojem će ga čekati teži zadatak – igrat će sa pobjednikom meča u kojem će snage odmjeriti peti i deveti nosilac, Aleksander Zverev i Fabio Fognini (meč se igra kasnije danas).

Srbijanski igrač ujedno je oborio rekord Roland Garrosa – postao je prvi teniser koji će po deseti put zaredom igrati četvrtfinale.

U prvom današnjem dvoboju osmine finala na Roland Garrosu, Kei Nishikori savladao je domaćeg tenisera Benoita Pairea u iscrpljujućem meču od pet setova. teniski maraton okončan je rezultatom 6:2, 6:7, 6:2, 6:7, 7:5 u korist Japanca.