Dinamu gol Menala nedovoljan za pobjedu na Maksimiru, Zvezda izbila na prvo mjesto

Zagrebački Dinamo je na Maksimiru večeras u 5. kolu Evropske lige remizirao s Genkom odigravši 1:1.

Poveli su Modri golom bh. reprezentativca Luke Menala u 35. minuti, ali Genk u nadoknadi prvog dijela preko Ugba dolazi do poravnanja.

Gol Menala pogledajte OVDJE!

Dinamo je ostao drugoplasirani sa sedam bodova, dok Genk ima dva boda manje i treći je. Prvi je ubjedljivo West Ham, koji je s 0:2 slavio u Beču protiv Rapida.

Crvena zvezda je na svom stadionu Rajko Mitić sa 1:0 savladala bugarski Ludogorets.

Opravdao je beogradski tim tako ulogu velikog favorita, a zahvaljujući rezultatu iz Danske, uspjela se probiti na prvo mjesto na tabeli koje je vodi trenutno u osminu finala EL.

Pobjedu je Zvezdi večeras donio Mirko Ivanić golom u 57. minuti utakmice, a u Danskoj je Braga izgubila od Midtjyllanda sa 3:2, te tako ostala bez prvog mjesta, barem zasad.

Zvezda je prva sa 10 bodova i trenutno ide u osminu finala, a Braga je druga s 9 bodova. Midtjylland je treći s 8.

Prolazak u nokaut fazu su, pored Zvezde i West Hama, osigurali i Galatasaray, Lazio, Leverkusen i Betis. Podsjetimo, prvoplasirani iz svake grupe ide direktno u osminu finala, dok drugoplasirani mora u šesnaestinu finala, gdje im se priključuju i trećeplasirani timovi iz grupa Lige prvaka.

Trećeplasirani timovi Evropske lige takmičenje nastavljaju u Konferencijskoj ligi.