Dinamo slavio u Gorici i preuzeo vrh tabele HNL, Amer Gojak upisao asistenciju

U 12. kolu Hrvatske nogometne lige (HNL) Dinamo je sa 4:2 pobijedio u Gorici i preuzeo vrh s dva boda više od prvog pratioca Hajduka. Junak Dinamove pobjede bio je trostruki strijelac Mislav Oršić, dok je bh. reprezentativac Amer Gojak upisao asistenciju.

Gorica je već na startu utakmice mogla šokirati prvaka. U četvrtoj minuti je Suk izašao sam ispred Zagorca nakon prekrasnog proigravanja Babeca, ali je vratar Dinama zaustavio udarac Holanđanina.

Gosti su imali posjed, ali nisu uspjeli zaprijetiti golu Gorice do 25. minute kada je Oršić dobio loptu u kaznenom prostoru od našeg Gojaka, čuvar mu se okliznuo, a on pogodio bliži kut domaćeg gola.

Već dvije minute kasnije bilo je 2:0. Kadzior je zabio uz dosta sreće. Pobjegao je braničima i tukao sa 16 metara, lopta je pogodila jednog igrača domaće ekipe i prevarila vratara Kahlinu.

Drugo poluvrijeme donijelo je još četiri pogotka, od čega dva Oršića, koji je poentirao u 49. i 61. minuti. Na drugoj strani je Lovrić iz slobodnjaka pogodio nakon velikog kiksa Zagorca, a Suk je u 76. minuti zabio ramenom s pola metra nakon gužve u kaznenom prostoru gostiju.

U sudijskoj nadoknadi je Perić dobio drugi žuti karton zbog kojeg će propustiti derbi s Osijekom, a Lovrić je iz još jednog slobodnjaka pogodio prečku.

GORICA – DINAMO 2:4