DFB Pokal: Mihojevićev Aue ispao, bh. fudbaler s malim klubom napravio iznenađenje

I večeras su igrane utakmice njemačkog DFB Pokala, a odigrano je osam susreta šesnaestine finala.

Verl, njemački petoligaš, izbacio ke Kiel nakon penala. Regularni dio utakmice završen je 1:1, a golova nije bilo ni u produžecima, te se pristupilo izvođenju penala. Verl je bio bolji sa 8:7, a jedna od golova postigao je iskusni bh. fudbaler Zlatko Janjić. Kod Kiela na klupi je presjedio Darko Todorović.

Aue za koji nastupa reprezentativac Bosne i Hercegovine, Marko Mihojević, poražen je na gostovnaju kod Fortune Dusseldorf (2:1). Kruger je doveo goste u prednost u 12. minuti, ali su domaći napravili preokret pogocima Genningsa i Kasima. Mihojević je odigrao cijeli meč.

Spektakl u Belinu priredili su navijači Dynamo Dresdena, a njih 35.000 došlo je podržati svoj tim protiv Herthe. Kone je u 36. minuti pogodio za vodstvo gostiju, a Lukebakio je izjednačio u 48. Duda je iz penala u 85. donio prekoret berlinskom klubu, ali novi jedanaesterac dosuđen je u 90. minuti i to za Dynamo, koji je za 2:2. realizovao Ebert.

Stor je primakao Dresdenovce drugoj fazi DFB Pokala golom u 107. minuti, ali je Torungarigha izjednačio na 3:3. u trećoj minuti sudijske nadoknade drugog produžetka. Hertha je bila bolja nakon penala sa 5:4, a u penal seriji siguran je bio Vedad Ibišević, koji je u igru ušao u 91. minuti.