Deschamps nakon petog uzastopnog remija: Situacija nije bolja, ali ni gora za nas

Ukrajina i Francuska u Kijevu su sinoć odigrali 1:1 u petom kolu kvalifikacija za SP. Utakmicu je obilježio senzacionalan gol igrača domaćih Mikole Shaparenka.

Mladi (22) veznjak kijevskog Dinama je u 44. minuti zabio sjajan gol. To mu je prvijenac za Ukrajinu, postigao ga je protiv svjetskih prvaka, a oduševio je načinom na koji je to napravio. U trku je pokupio odbijenu loptu te je s 18 metara neodbranjivo zakucao u desne rašlje Huga Llorisa.

Šest minuta kasnije konačan rezultat postavio je Anthony Martial.

Zanimljivo, objema reprezentacijama ovo je peti uzastopni remi. Ukrajina je remizirala svih pet utakmica u kvalifikacijama za Mundijal, dok je Francuska nakon tri remija zaredom na Euru, neriješeno igrala i na dva uzastopna meča u kvalifikacijama za SP, protiv naših Zmajeva i sada Ukrajine.

Nakon susreta u Kijevu francuski selektor Didier Deschamps je kazao:

“Drugo poluvrijeme počelo je mnogo bolje nego prvo, gdje smo mogli otvoriti meč, ali smo umjesto toga primili gol. Kasnije je došlo do reakcije, to je pozitivna stvar naročito ako je postojao umor. Utakmice koje igrate u kratkom razmaku su teške, ali to nije izgovor. Vjerujem u svoje igrače. Možda situacija za nas nije ništa bolja nego prije utakmice, ali nije ni gora. Uvijek možemo bolje, ali igrali smo protiv vrlo čvrstog protivnika, vrlo intenzivnog bloka. Uvijek nam treba veća preciznost, više pokreta. Imali smo loptu, stvarali šanse i moramo biti u mogućnosti stvoriti još više. Naravno da nam je cilj bio osvojiti tri boda, ali šta možemo”.