Derbi u Živinicama završen bez pobjednika, Vogošća u Brčkom “pregazila” Lokomotivu

Večeras je u Živinicama odigran derbi susret 18. kola Premijer lige BiH gdje su snage odmjerile RK Konjuh i RK Sloboda (25:25).

Rezultat na poluvremenu bio je 12:10 za Konjuh, a nakon uzbudljivih 60 minuta derbija rezultat je glasio 25:25.

Najviše pogodaka u ekipi Konjuha postigli su Nikola Grujić deset, Nermin Smajić pet, a Goran Ristović postigao je četiri pogotka. Najefikasniji u redovima Slobode bili su Adnan Tufekčić i Alen Ovčina koji su postigli po šest pogodaka, dok je Emir Suhonjić dodao pet pogodaka.

Odigrana su večeras još tri susreta 18. kola, a važnu pobjedu u borbi za opstanak ostvario je Maglaj savladavši Derventu rezultatom 31:27. Vogošća je bila veoma ubjedljiva u Brčkom i “pregazila” Lokomotivu sa 27:40.

Sloga Doboj je na svom terenu bila bolja od Krivaje sa 38:32.