Derbi u Čelincu pripao aktuelnim prvakinjama, gradski u Mostaru ŽRK Katarina

U okviru 10. kola u Čelincu je odigran derbi kola između ŽRK Borca iz Banja Luke i aktuelnih prvakinja ekipe ŽRK Grude koji je pripao goščama rezultatom 27:16.

U prvom dijelu prvog dijela derbija 10. kola u Čelincu između banjalučke ekipe ŽRK Borac i aktuelnih prvakinja BiH ŽRK Grude igralo se puno nervozno, malo golova i puno grešaka, posebno gošći iz Gruda.

Do kraja prvog poluvremena pulenice trenirice Zlate Zubac su zaigrale u svom stilu, postigle su šest golova, primile tri, za rezultat prvog poluvremena 8:11. U drugom poluvremenu Gruđanke su nastavile u istom tempu, u 41. minuti su otišle na +6, njihova prednost je rasla do kraja utakmice na konačnih 11 razlike (27:16).

Prvi pratilac ekipe iz Gruda ŽRK Izviđač CO je bio ubjedljiv domaćin protiv prijedorske ekipe ŽRK Mira sa 42:33, a još je domaću pobjedu zabilježila ekipa zavidovaćke ekipe ŽRK Krivaja protiv brčanke ŽRK Jedinstvo rezultatom 38:21.

Vrijedne gostujuće pobjede su ostvarile ekipe ŽRK Dubice u Tuzli protiv OŽRK Jedinstvo sa 37:24, te ŽRK Hadžići u Goraždu protiv istoimenog protivnika sa 24:23.

U Mostaru je odigran gradski derbi zmežu ŽRK Zrinjskog i ŽRK Katarine koji je bio uzbudljiv, neizvjestan, borben do samo kraja. Prvi dio je završen 13:13, a u drugom dijelu Plemkinje su imale prednost od tri gola. Nakon njihovih nekoliko grešaka, to su iskoristile igračice ŽRK Katarine i na kraju slavile rezltatom 28:27.