Derbi na Grbavici: Fenomenalni Rashad Vaughn nosio Igokeu do pobjede

Košarkaši Sparsa i Igokee večeras su u dvorani Novo Sarajevo na Grbavici odigrali derbi susret 3. kola Prvenstva BiH u košarci, a slavili su gosti iz Laktaša sa 73:68.

Košarkaši Sparsa i Igokee večeras su u dvorani Novo Sarajevo na Grbavici odigrali derbi susret 3. kola Prvenstva BiH u košarci, a slavili su gosti iz Laktaša sa 73: 68.

Od početka utakmice ekipe su bile u egalu, igralo se koš za koš, a na odmor je s prednošću od jednog koša otišla Igokea (35:36).

Ista priča na parketu bila je i u trećoj dionici, da bi gosti u posljednjoj četvrtini ipak uspjeli da se odlijepe na +6 na nešto manje od tri minute do kraja.

Tada Sparse u život pogotkom za tri poena vraća Darrion Strong Moore (66:69).

Ipak, gosti su do kraja ostali pribrani te nisu dozvolili Sparsima da ozbiljnije ugroze njihovo vodstvo.

Završilo je rezultatom 73:68 u korist Igosa.

Najzaslužniji za pobjedu Igosa na Grbavici bio je nevjerovatni Rashad Vaughn, koji je ubacio čak 27 poena. Darko Talić je dodao 11.

Kod Sparsa se istakao Amerikanac Moore sa 14 poena, Buza i Polutak su dodali po 12.