Derbi koji to nije bio: Lyon konačno proigrao, Monaco razbijen za 45 minuta

Fudbaleri Lyona u derbiju osmog kola francuske Lige 1 razbili su Monaco rezultatom 4:1.

Lavovi su nakon nešto slabijeg starta konačno počeli prikazivati očekivane igre, pa je tako upisan i drugi vezani trijumf i to na kakav način.

Danas je na Olympique Lyonnais Parcu gostovao Monaco i poražen je vrlo bolno i ubjedljivo.

Domaćin je već u prvom poluvremenu imao četiri gola prednosti, tako da je čuvanje rezultata u nastavku bio lakši dio posla.

Dvostruki strijelac bio je Karl Toko Ekambi, a po jedan su dodali Houssem Aouar i Memphis Depay, koji je prilikom proslave gola poslao poruku podrške povrijeđenom kolegi iz reprezentacije, Virgilu Van Dijku.

U nastavku, tačnije na samom otvaranju, gosti su ublažili poraz golom Wissama Ben Yeddera sa bijele tačke, ali je to bilo sve od tima iz Kneževine.