Freiburg upisao najbolji start u historiji, Demirović dobio malu minutažu u pobjedi

Odigrano je pet utakmica trećeg kola Bundeslige u terminu od 15:30, a malu minutažu u pobjedi Freiburga protiv Stuttgarta dobio je bosanskohercegovački napadač Ermedin Demirović.

Freiburg je na gostovanju savladao Stuttgart (2:3). Zanimljivo, svi golovi su postignuti u prvom poluvremenu. Jeong Woo-Yeong je postigao dva gola za goste, a Holer jedan, da bi u finišu poluvremena domaći smanjili pogocima Mavropanosa i Al Ghaddiouija.

U drugom poluvremenu nije bilo pogodaka, a u 89. minuti Demirović je ušao s klupe kada je zamijenio dvostrukog strijelca za Freiburg. Ovo je za Freiburg bio najbolji start u historiji Bundeslige, a nakon tri kola imaju sedam bodova.

Leverkusen je bio ubjedljiv protiv Augsburga (1:4). Domaći su postigli dva autogola u prvom dijelu, a svoju mrežu pogađali su Iago i Niederlechner, koji se donekle iskupio jer je u 30. minuti smanjio na 1:2. U drugom dijelu pogađali su Schick i Wirtz.

Mainz je golovima Locoquija, Szalaija i Stogera savladao Greuther Furth sa 3:0. Koln je bio bolji do Bochuma sa 2:1. Za domaće su pogađali Schaub i Lemperle, a za goste Zoller. Golom Haugea Eintracht je poveo protiv Arminije, koja je izjednačila preko Wwimmera i na kraju je završilo 1:1.