Debitovao Ibanez: Zrinjski se lako obračunao sa Slobodom i plasirao se u četvrtfinale Kupa

Fudbaleri Zrinjskog izborili su plasman u četvrtfinale Kupa BiH, nakon što su Pod Bijelim brijegom sa sigurnih 2:0 nadigrali Slobodu.

Debitovao Ibanez: Zrinjski se lako obračunao sa Slobodom  i plasirao se u četvrtfinale Kupa

Mostarci su od starta nametnuli svoj ritam igre, a do vodstsva su mogli u 18. minuti. Dosuđen je penal za Zrinjski nakon što je rukom igrao Ivetić, ali Damir Šovšić je pogodio samo stativu.

Ipak, u 27. minuti Mostarci su poveli. Nakon uigrane kombinacije poslije kornera Dario Rugašević je pronašao Petra Kunića, a napadač Zrinjskog je iz blizine pogodio za 1:0.
Pitanje pobjednika riješeno je praktično već u 35. minuti. Tomislav Barišić je udaracem sa 20 metara iznenadio Irfana Fejzića i bilo je to 2:0.

U nastavku meča bilježimo udarac Omara Pršeša iz slobodnog udarca koji je otišao pored gola i još jednu veliku šansu za Petra Kunića koji nije pogodio iz blizine, te je ostalo 2:0.

Vrijedi spomenuti da je u ovoj utakmici za Zrinjski debitovao i Luis Ibanez, koji je u igru ušao u 59. minuti.

Zrinjski – Sloboda 2:0 (Kunić 27’, Barišić 35’)

Zrinjski: Soldo, Gojković, Čeliković, Čirjak, Zlomislić, Kunić, Šovšić, Barišić, Rugašević, Lendrić, Jakovljević.

Sloboda: Fejzić, Martelat, Jusić, Hodžić, Salihović, Pršeš, Bekrić, Ivetić, Ristić, Muratović, Mujagić.