Široki Brijeg već nakon 45 minuta razbio Slobodu: Tuzlaci oštećeni kod prvog gola

Završeno je prvo poluvrijeme utakmice Širokog Brijega i Slobode na Pecari u 17. kolu Premijer lige BiH, a Tuzlaci su već doživjeli debakl.

Širokobriježani već nakon prvih 45 minuta imaju ogromnu prednost i rezultat je 3:0 u njihovu korist.

Od početka je ekipa Tonija Karačića silovito krenula ka golu Adnana Golubovića, a u 6. minuti im je dosuđen penal nakon što je mladi Devedžić oborio Radeljića u kaznenom prostoru.

Šut Tonija Jovića s bijele tačke odbranio je Golubović, ali je potom loptu u mrežu poslao Viktor Angelov za 1:0. Tu je viđena i jedna pogrešna odluka sudije Admira Musića, pošto je bilo i više nego očito da je Angelov prerano utrčao u kazneni prostor.

Zbog toga je po novim pravilima trebao biti dosuđen indirektan udarac za goste jer je penal odbranjen.

Angelov, krajnje lijevo

Isti igrač je u 17. minuti udvostručio vodstvo svog tima nakon ubačaja Ćorića i sjajnog poteza Vukoje koji mu je propustio loptu.

Kada se činilo da se Sloboda oslobodila pritiska i kada su gosti počeli nešto više vremena provoditi na protivničkoj polovini, došao je i treći gol Širokog.

Alen Jurilj je primio loptu nakon centaršuta s lijeve strane, namjestio se na lijevu nogu i matirao Golubovića za 3:0. Bilo je to u 29. minuti.

Sloboda uopšte nije uspjela zaprijetiti golu Miškića, koji nije imao nikakvog posla u prvom dijelu.