DDC MLS minimalno slavio, Addiko nakon preokreta savladala Mrkulić Company, derbi kola pripao BH Pošti

Večeras je u dvorani "Amel Bečković" u Vogošći kompletirano 1. kolo 11. sezone SC Business lige.

Večeras je u dvorani “Amel Bečković” u Vogošći kompletirano 1. kolo 11. sezone SC Business lige.

DDC MLS je sa minimalnih 1:0 savladao Securitas, da bi Addiko Bank nakon preokreta sa 3:2 bila bolja od Mrkulic Companya. BH Pošta je u derbiju kola sa 2:1 savladala Bosnalijek.

SECURITAS – DDC MLS 0:1 (Omerbašić)

Obje ekipe su krenule oprezno u susret, ali Securitas je prvi stigao do prilike, nakon dalekometnog udarca Klačara, lopta je otišla u korner, da bi nakon kornera pokušao Begić, ali lopta odlazi preko gola gostujuće ekipe.

U 6. minutu fenomenalna prilika za DDC, međutim Koljo je sa sedam metara promašio prazan gol.

Igrao se 8. minut kada se Koljo ponovo našao u prilici, ali Buljugija je otklonio opasnost ispred svog gola.

Odmah u narednom napadu Securitas ima fenomenalnu priliku, ali u situaciji jedan na jedan kao pobjednik je izašao golman gostujuće ekipe.

Nakon silnih pritisaka Securitasa, DDC u 15. minutu nakon fantastičnog kontranapada dolazi do pogodtka, ali i vodstva od 0:1.

U drugom dijelu igre Securitas je bio mnogo nadmoćnija ekipa, ali nisu uspjeli doći do pogotka, pa je nakon dugo vremena računajući i prethodne sezone jedan susret završen sa minimalnim trijumfom jedne od ekipa.

SECURITAS: BULJUGIJA, KLAČAR, PAŠIĆ, ČOLIĆ, BEGIĆ, SEJMENOVIĆ, AHMETSPAHIĆ, KUJOVIĆ.

DDC MLS: FEJZAGIĆ, OMEROVIĆ, CERNICA, LEKOVIĆ, KOLJO, DEDOVIĆ, KURAHOVIĆ, OMERBAŠIĆ, HAMZIĆ.

ADDIKO BANK – MRKULIĆ COMPANY 3:2 (Minić, Milinković, B. Kovačević / Ligata, Mulahmetović)

Mrkulić Company je od starta krenuo silovito, pa u 2. minutu na asistenciju Mulahmetovića, Ligata pogađa za vodstvo.

Samo dvije minute kasnije Ligata se revaširao Mulahmetoviću, te je u ovom slučaju on postao asistent, a popularni Cuni strijelac za 2:0 na semaforu.

Mrkulić je u nastavku imao još nekoliko prilika, ali iste nisu iskorištene, pa je kazna stigla u 15. minutu. Odličan kontranapad povukao je Ribić, da bi Minić fantastičnim udarcem sa osam metara matirao golmana gostiju za smanjenje prednosti na 2:1.

Igrao se 17. minut kada je golman Mrkulića loše reagovao i omogućio Bojanu Kovačeviću da stigne do pogotka, čime se rezultat na semaforu poravnao na 2:2.

Na samom otvaranju drugog dijela igre, Hasanović neoprezno reaguje i obara Lalovića, te je ovaj start okarakteriziran kao kazneni udarac koji u pogodak pretvara Milinković za potpuni prekoret i vodstvo Addiko Banke od 3:2.

Do kraja susreta Mrkulić Company je napadao, ali jalovo, pa je Addiko Banka u najboljem večerašnjem susretu stigla do pobjede od 3:2.

ADDIKO BANK: RIBIĆ, BARBARIĆ, J. KOVAČEVIĆ, HADŽIOSMANOVIĆ, B. KOVAČEVIĆ, TODOROVIĆ, MINIĆ, PAVLOVIĆ, LIČINA, S. LACKANOVIĆ, MILINKOVIĆ, VASILJEVIĆ, LALOVIĆ, MUJANOVIĆ, ZOLETIĆ, TERZIĆ, ZELJIĆ, ČAMPARA, ČEHA, Đ. LACKANOVIĆ.

MRKULIĆ COMPANY: BARUČIJA, BAŽDAREVIĆ, VRAŽALICA, MULAHMETOVIĆ, HABIBIJA, HASKIĆ, NELJKOVIĆ, H. HASANOVIĆ, A. HASANOVIĆ, ALAGIĆ, FEJZIĆ, LIGATA.

BH POŠTA – BOSNALIJEK 2:1 (Džafo, Janjoš / Vrućak)

BH Pošta je krenula silovito, ali iz početne inicijative nisu uspjeli postići pogodak.

Sredinom prvog dijela igre Bosnalijek se oslobodio pritiska, te je odličnu akciju u 13. minutu pogotkom krunisao Vrućak za 1:0.

Do kraja prvog poluvremena Poštari su preko Džafe ipak stigli do pogotka, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 1:1.

BH Pošta je od samog početka drugog dijela sve karte bacila u napad, ali hrabra igra se isplatila tek u 29. minutu kada Janjoš matira Mrgudu za 2:1.

Igrao se 39. minut kada Ražanica izlazi sam pred Smajića, ali nije se najbolje snašao, te je propala odlična prilika Bosnalijeka za poravnanje rezultata.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata, pa su Poštari slavili pobjedu od 2:1.

BH POŠTA: SMAJIĆ, JANJOŠ, DŽAFO, AJANOVIĆ, TAHIROVIĆ, KRKA, SALČIN, BUČAN, HRVAT.

BOSNALIJEK: ERS. MRGUDA, ERM. MRGUDA, RAŽANICA, HALVADŽIJA, PAŠIĆ, KUŠUNDŽIJA, HUKELIĆ, VRUĆAK.

POKOP – MUP KS 5:0 (Službeni rezultat)

Večerašnje mečeve sudili su Amir Omerbašić i Sanel Herceglija.