Plavi pamte ovaj dan: Obraćanje Ivice Osima, hat-trick Lendrića i majstorski gol Stanića

Na današnji dan, ravno prije tri godine, Grbavica je bila prepuna navijača Željezniačra koji su dočekali jako bitan datum. Otvorena je novoizgrađena istočna tribina.

Tog 1. aprila 2017. godine u Dolini ćupova gostovala je Sloboda, koju je Željezničar porazio sa 4:2, a ova utakmica će ostati zauvijek upamćena od strane svih onih kojima je plava boja u srcu.

Stadion je bio ispunjen gotovo do posljednjeg mjesta, a sve je počelo obraćanjem legendarnog Ivice Osima.

“Šteta je što vas nije bilo ranije toliko. U ona vremena kad je ekipa igrala dobro, da i vi imate to zadovoljstvo da uživate. Sada je to prošlost. Od prošlosti se ne može živjeti, a Željo živi. Ovo je klub nostalgičara koji žive od onoga što je bilo i napravili su od toga, Boga mi, čudo”, rekao je Ivica Osim, nakon čega su uslijedile ovacije i pjesma posvećena njemu sa južne tribine.

“Nadam se da ćemo dobiti finu utakmicu za otvorenje, da ne bude ono po našem…”, dodao je Osim uz smijeh s tribina, a ta želja mu se ispunila.

Gledali su tog dana na Grbavici fenomenalnu utakmicu, iako je prvi gol pao tek u 45. minuti. Bio je to pogodak Ivana Lendrića nakon ubacivanja Miroslava Stevanovića sa desne strane za 1:0.

U nastavku je viđena prava golijada, a Lendrić je stigao do hat-tricka. Na drugoj strani su pogađali Asim Zec i Aleksandar Subić, a utakmica je zatvorena spektakularnim pogotkom Srđana Stanića, koji je sa više od 25 metara pogodio same rašlje gola gostiju.

Pogledajte video izvjštaj s ove utakmice NA OVOM LINKU.