Damir Džumhur spasio tri meč lopte i plasirao se u četvrtinu finala Challengera u Aptosu

Damir Džumhur, bosanskohercegovački teniser, plasirao se u četvrtinu finala Challengera u Aptosu nakon što je savladao uz dosta problema Slovaka Lukasa Lacka, 227. igrača na svijetu. Džumi je slavio rezultatom 2:1 (6:7 (6), 6:3, 7:6(9)).

Džumhur je dobro počeo meč, jer je u trećem gemu prvog seta napravio brejk. Ipak, Slovak je vratio zaostatak brejka u šestom gemu, da bi mu u narednom naš teniser ponovo oduzeo servis. No, Lacko se opet ekspresno vratio i meč je otišao u taj brejk u kojem je slovački teniser bio bolji sa 8:6.

Lacko je na startu drugog seta napravio brejk, ali mu je zatim Džumhur dva puta oduzimao servis – u četvrtom i osmom gemu, što mu je bilo dovoljno da dobije drugi set rezultatom 6:3, te se tako vrati u meč i poravna u setovima na 1:1.

U trećem, odlučujućem, setu nije bilo brejkova. Oba tenisera su imala nekoliko brejk lopti koje nisu iskoristili, tako da se otišlo u taj brejk. Džumhur je u taj brejku spasio tri meč lopte i to dvije na servis protivnika, a on je iskoristio svoju drugu i slavio sa 11:9.

Protivnik u četvrtini finala našem teniseru je Ernesto Escobedo, 214. igrač na ATP listi. Džumhur je u ovom meču blagi favoriti, a isti se igra večeras ne prije 20:30.