‘Cvajta’: Đumić odličan u trijumfu nad Todorovićevim Kielom, Mihojevićev Aue na maksimalnom učinku

U okviru Druge Bundeslige odigrana su dva meča u kojima su pobjede upisali domaćini, a nastupila su trojica bosanskohercegovačkih fudbalera i povremenih reprezentativaca.

Darmstadt je na svom terenu slavio rezultatom 2:0 protiv Kiela, a jedan protiv drugog zaigrali su Dario Đumić protiv Darke Todorovića.

Domaći tim upisao je zaslužen trijumf, a Đumić je bio jedan od najboljih pojedinaca, te od igrača koji su najbolje ocijenjeni. S druge strane, Todorović je igru napustio na startu drugog poluvremena.

Raspoložen je bio i Marko Mihojević, koji je sa Erzgebirge Aueom osvojio nova tri boda protiv Wehena rezultatom 3:2.

Mihojević je odigrao svih 90 minuta i bio vrlo dobar u odbrani, a nakon ove pobjede Aue ima svih šest bodova, zajedno s Karlsruherom.