Cunha za minimalac Brazila protiv Egipta, u polufinale OI nakon penal drame prošao i Japan

Olimpijska fudbalska reprezentacija Japana uspjela je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca da porazi Novi Zeland i plasira se u polufinale Olimpijskih igara u Tokiju.

Tokom regularnih 90 minuta bilo je 0:0, isti rezultat se zadržao i kroz produžetke, a onda je nakon penala Japan slavio sa 4:2.

Ueda, Itakura, Nakayama i Yoshida su bili precizni s bijele tačke, dok su za Novi Zeland promašili Lewis i Cacace. Pogađali su samo Wood i McCowatt.

U polufinale se plasirala i reprezentacija Brazila, koja je s minimalnih 1:0 savladala Egipat. Trenutak odluke desio se u 37. minuti kada je Cunha pogodio na dodavanje Richarlisona i postavio konačan rezultat.

Brazil će u polufinalu igrati protiv pobjednika duela Južna Koreja – Meksiko, dok će Japan na megdan Španiji.