Cullen donio trijumf Velsu: Slaba igra u nastavku i drugi uzastopni poraz Zmajića u kvalifikacijama

Mlada fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Wrexhamu protiv Velsa rezultatom 1:0, u okviru 4. kola kvalifikacija za EP. Presudila je angažovanija igra domaćih u drugom dijelu, a Zmajići su nakon posrtaja protiv Njemačke u prošlom kolu, doživjeli i drugi uzastopni poraz.

Prvo poluvrijeme proteklo je u terenskoj inicijativi naše reprezentacije, koja se pokušala nametnuti na sredini terena, dok su Velšani čekali kontre iz kojih su u nekoliko navrata prijetili.

Već na startu meča, u 2. minuti Zmajići su imali veliku šansu. Nakon gužve u kaznenom prostoru, lopta je došla do Nihada Mujakića koji je sa pet metara šutirao preko gola. Potom se igralo nešto mirnije, a u 19. minuti Vels je propustio stopostotnu šansu.

Harris je umakao našoj odbrani i sa nekih 15 metara iskosa šutirao je pored gola.

Uprkoj terenskoj inicijativi, Zmajići su teško stvarali prilike. Pokušavali smo uglavnom udarcima sa distance, a domaća selekcija je iz kontre u 36. miniti opasno prijetila. Vladan Kovačević je ipak pravovremeno istrčao i spasio naš gol.

Do isteka prvog dijela zabilježeni su neprecizni pokušaji Besima Šerbečića na jednoj i Broadheada na drugoj strani, ali na odmor se otišlo bez golova.

Vels je dobro ušao u nastavak utakmice. Izveli su nekoliko opasnih akcija koje je naša odbrana na čelu sa golmanom Kovačevićem osujetila, ali u 59. minuti BiH je mogla do vodstva. Vladan Danilović je šutirao iskosa sa 20-ak metara, ali je Ratcliffe fenomenalno izvadio loptu ispod same prečke.

Na drugoj strani rezervista Taylor je šutirao preko gola. Domaća selekcija je bila nešto angažovanija u nastavku, a u 70. minuti desio se sporni trenutak. Jedan velški fudbaler je igrao rukom u kaznenom prostoru, ali grčki sudija Georgios Kominis se nije oglasio.

Već u narednoj akciji na drugoj strani, Vels je poveo. Liam Cullen je pogodio same rašlje udarcem sa 20-ak metara za 1:0.

Naš tim je igrao slabo u drugom dijelu. Nakon primljenog gola nismo uspjeli ozbiljnije ugroziti Velšane i do kraja je ostalo 1:0. Nakon domaćeg poraza od Njemačke u prošlom kolu, bio je ovo drugi uzastopni meč u kojem smo ostali bez bodova u kvalifikacijama.

Vels – Bosna i Hercegovina 1:0 (Cullen 71’)

Stadion: Racecourse Ground (Wrexham). Sudija: Georgios Kominis (Grčka). Žuti karoni: Burton, Stirk, Cabango, Taylor, Mooney, Harris (Vels); Ćatić, Demirović, Mustedanagić (BiH).

Vels: Ratcliffe, Lewis, Norrington-Davies, Evans, Cooper, Cabango, Cullen, Burton (od 73. Stirk), Harris, Johnson (od 60. Taylor / od 94. Mooney), Broadhead.

BiH: Kovačević, Šerbečić, Miličević, Mustedanagić (od 87. Čeliković), Danilović, Demirović, Ćavar, Beganović, Ćatić (od 72. Hadžić), Mujakić, Bojo (od 78. Čoko).