Čudo na SP do 20 godina: Haland postigao devet golova, među strijelcima i fudbaler Zrinjskog

Na Svjetskom prvenstvu za fudbalere do 20 godina danas smo zabilježili nevjerovatan rezultat, Norveška je savladala Honduras rezultatom 12:0, a jedan igrač je postigao čak devet pogodaka.

Ovaj dan će zapamtiti Erling Braut Haland. Napadač Norveške postigao je čak devet golova i tako došao na naslovnice svih svjetskih medija.

Mladi napadač RB Salzburga je već u prvom poluvremenu postigao het-trik, a onda je u nastavku sve začinio sa još šest pogodaka.

Interesantno, među strijelcima za Norvešku našao se i jedini predstavnik Premijer lige BiH, Eman Marković, fudbaler Zrinjskog.