CSKA u derbiju bolja od Olympiakosa, domaće pobjede Kubana, Panthinaikosa i Barcelone

Lokomotiv Kuban je protiv Darussafake prelomio utakmicu u finišu druge četvrtine kada je došao do 16 poena prednosti, a u nastavku utakmice prednost je samo rasla, te su na kraju slavili sa 24 poena razlike (82:58).

Ruski klub do pobjede je vodio Randolph sa 18 poena i četiri skoka, dok je Delaney ubacio 16 poena uz tri skoka i četiri asistencije. Najefikasniji u redovima poraženog tima bio je Wilbekin sa 19 poena.

CSKA je u derbiju savladala Olympiacos (92:85). Ruski tim poveo je na početku utakmice i čuvao prednost, a u trećoj četvrtini gosti su uspjeli povesi sa samo poen razlike i to je bilo sve, na kraju su poraženi sa sedam poena razlike.

Teodosić je bio odličan u redovima CSKA sa 21 poenom, dva skoka i pet asistencija, dok je dobru partiju pružio i De Colos a 19 poena, čemu je dodao skok i četiri asistencije. Printezis je u gostijućem timu ubacio 19 poena, a Hackett 17.

Panathianiks je savladao Anadolu Efes (83:78). U prve dvije četvrtine bilo je preokreta, da bi se u trećoj dionici prelomila utakmica kada su domaći došli do prenosti i istu nisu ispuštali do kraja utakmice.

Raduljica je vodio grčki tim do trijumfa sa 23 poena, osam skokova i dvije asistencije, dok je Chalates dodao 12 poena. Sarić je postigao 18 poena u poraženoj ekipi, dok je Heurtel dodao 15.

Barcelona je u prvoj četvrtini, te dijelom u drugoj imala zaostatak protiv Žalgirisa, ali su preokrenuli rezultat i na kraju slavili sa 92:86, te su tako opravdali ulogu apsulutnog favorita u ovom susretu.

Navarro je ubacio 14 poena, uz tri asistencije, dok je Ribas dodao 13 poena i pet asistencija. Abrines je ubacio 12 poena. Gostima nisu pomogli odlični Seibutis sa 19 poena i Ulanovas sa 17.