CSKA sjajnom četvrtom dionicom do trijumfa protiv Fenera, Zenit šokirao Barcelonu

Odigrane su dvije utakmice četvrtine finala Eurolige, a CSKA je sjajnom četvrtom dionicom došao do trijumfa protiv Fenerbahcea u prvom meču, dok je Zenit napravio iznenađenje protiv Barcelone u Španiji.

Moskovljani su bili bolji do Fenera rezultatom 92:76. Domaći su imali dvocifrenu prednost u drugoj dionici, ali je Fener sa dva poena prednosti ušao u posljednjih deset minuta. Ipak, četvrti period ekipa CSKA je odigrala sjajno i uz pet trojki došli do sigurne pobjede.

Prvo ime susreta bio je De Colo sa 27 poena, četiri skoka i tri asistencije, ali to nije pomoglo Feneru na kraju. Brown ga je pratio sa 12 poena. Kod ruske ekipe po 20 poena ubacili su Clyburn i Hackett.

Zenit je šokirao Barcelonu u Španiji i slavio sa 74:76. Gosti su dugo imali prednost, ali u posljednjoj dionici Katalonci su uspjeli okrenuti. Ipak, ključne poene postigao je nekadašnji igrač Barcelone Pangos deset sekundi prije kraja, a važnu trojku nešto ranije upisao je Rivers.

Pangos je bio najefikasniji sa 19 poena, devet asistencija i tri skoka, a Will je dodao 12 poena i Rivers jedan manje. U poraženoj ekipi Davies je utakmicu završio sa 18 poena, devet skokova i asistencijom, a Higgins je dodao 15 poena.