Crveni đavoli tri puta pogađali okvir gola: Italija savladala Belgiju i osvojila treće mjesto Lige nacija

Italija je savladala Belgiju na Allianz stadionu u Torinu (2:1) te tako osvojila treće mjesto UEFA Lige nacija.

Prvi put su opasnije zaprijetili Italijani u 21. minuti kada je pokušao Giacomo Raspadori. Belgija je mogla doći do prednosti četiri minute poslije, ali je udarac Alexisa Saelemaekersa zaustavila prečka.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Federico Chiesa je imao veliku priliku, međutim odlično je odbranio Thibaut Courtois. Već u prvoj minuti nastavka Nicolo Barella je postigao pogodak za vodstvo Azzurra od 1:0.

Michy Batshuayi je u 60. minuti pogodio okvir gola Italijana. Nedugo nakon toga dosuđen je penal za Azzurre nakon intervencije VAR-a, a u 65. minuti siguran sa bijele tačke bio je Domenico Berardi za 2:0.

Toby Alderweireld je pokušao u 69. minuti, a okvir gola Italijana tresao se po treći put na utakmici u 82. minuti. Yannick Carrasco je bio u velikoj šansi, ali je pogodio desnu stativu. Mladi Charles de Ketelaere je smanjio na 2:1 u 86. minuti, ali to je bilo sve i Azzurri su slavili.