Crvena zvezda umalo prokockala veliku prednost, Đedović ubacio sedam poena u pobjedi Bayerna

Odigrane su večeras četiri utakmice 17. kola košarkaške Eurolige.

Košarkaši Fenerbahcea večeras su u Istanbulu savladali ekipu francuskog ASVEL-a rezultatom 81:59. Gosti su se držali samo u prve dvije dionice, a onda su se raspali i doživjeli ubjedljiv poraz. Veseli je sa 16 poena, po tri skoka i asistencije bio najefikasniji u turskom timu tokom najvećeg dela meča, a isti broj poena ubacio je Gudurić. Ligty je bio najraspoloženiji kod gostiju sa 11 poena.

Crvena zvezda pobijedila je Panathinaikos rezultatom 74:71. Beogradski klub je tokom prvog poluvremena igrao sjajno i stekao ubjedljivu prednost, koja je u jednom trenutku iznosila 17 poena. Ipak, Zvezda je u nastavku posustala i dozvolila Atinjanima da meč uvedu u dramatičan finiš, u kojem su ipak uspjeli sačuvati prednost i na kraju slaviti.

Walden sa 17, Coom sa 13 i Dobrić sa 11 poena bili su najefikasniji u Zvezdi, a kod gostiju Papapetrou sa 20 i Nedović sa 16 poena.

U Minhenu Bayern je savladao Barcelonu rezultatom 90:77. Ključna je bila treća dionica, u kojoj je, poslije ravnopravnog prvog poluvremena, Bayern stekao ubedljivu prednost. Boldwin sa 29 poena i sedam asistencija predvodio je Bavarce do pobjede, a Zipser je upisao 16 poena. Đedović je ubacio sedam poena uz po dva skoka i asistencije. Kod KatalonacaAbrines je bio najraspoloženiji sa 16 poena i pet skokova.

CSKA je bio bolji od Olimpije Milano na gostovanju nakon produžetaka (87:91). Ruski klub je gotovo tokom cijele utakmice imao prednost, ali se Olimpija dobro držala, tako da se ušlo u zanimljivu završnicu i regularni dio završen je 80:80. U produžetku gosti su bili bolji i odnijeli trijumf.

LeDay je imao 21 poen i sedam skokova, ali to nije pomoglo italijanskom klubu. Na drugoj strani u pobjedničkoj ekipi James je ubacio 20 poena uz deset asistencija i četiri skoka, a pratio ga je Hackett sa poenom manje.