Crvena zvezda pobjednik ABA lige

Mega ni večeras nije uspjela pružiti kvalitetan otpor Zvezdi koja je u finalnoj seriji ostvarila tri lagane pobjede. U prvom meču Zvezda je slavila sa 95:88, u drugom 93:74, da bi večeras Beograđani pobijedili s 61:49.

Zvezda je na početku napravila seriju i stigla do plus devet (18:9), da bi na kraju prve dionice rezultat glasio 24:16 u korist gostiju. Mega se vratila u drugoj četvrtini, prešla je i u vodstvo, ali je na poluvremenu Zvezda imala plus tri (37:34).

U trećoj četvrtini postignuto je samo 15 poena, bilo je 9:6 u korist Crvene zvezde, a ništa bolje nije bilo ni u posljednjih 10 minuta u kojima je Zvezda sačuvala prednost i stigla do drugog trofeja u ABA ligi. Miller je sa 15 poena predvodio Zvezdu i on je jedini večeras bio dvocifren u gostujućem timu, dok je Zagorac ubacio 21 u timu domaćih.