Copa America: Čile ubjedljivom pobjedom krenuo u odbranu titule, Sanchez prekinuo apstinenciju

Fudbaleri Čilea su u Sao Paulu u 1. kolu grupe C Copa Americe pobijedili Japan 4:0 i tako na najbolji mogući način krenuli u odbranu naslova.

Žilavi Japanci, koji su na Copu došli s pozivnicom organizatora, držali su se do 41. minute i vodećeg gola Pulgara. To je presjeklo Čile koji je već u 54. minuti primio drugi gol, da bi u zadnjih osam minuta visoku pobjedu osigurali Alexis Sanchez i Eduardo Vargas.

Alexisu Sanchezu to je bio prvi gol za klub ili reprezentaciju od januara ove godine.

Vargas je svojim pogotkom prestigao Marcela Salasa na listi najboljih strijelaca Čilea te mu vodeći Sanchez bježi samo četiri gola.