Copa America: Cavani pogodio za prvo mjesto Urugvaja u grupi C, poznati parovi četvrtfinala

Odigrane su posljednje utakmice grupne faze Copa Americe, koja se ove godine održava u Brazilu.

Urugvaj je završio na prvom mjestu grupe C, nakon što je s minimalnih 1:0 savladao branitelja titule, selekciju Čilea. Pobjedonosni pogodak djelo je Edinsona Cavanija, koji je majstorski glavom u 82. minuti zatresao mrežu protivnika. No, obje ekipe su osigurale plasman u eliminacijski dio takmičenja.

S druge strane, Japan i Ekvador su ostali bez plasmana u četvrtfinale i to nakon što su odigrali neriješeno, 1:1. Za prolaz je objema reprezentacijama bila potrebna pobjeda. Nakajima je u 15. minuti doveo azijsku selekciju u vodstvo, izjednačio je Angel Mena 20 minuta kasnije. Rezultat se nije mijenjao do kraja meča.

Poznati su svi parovi četvrtfinala. Dobra vijest za Argentinu glasi da će igrati protiv autsajdera Venecuele. Loša? U slučaju plasmana, u polufinalu ih čeka pobjednik susreta Brazil – Paragvaj.