City odnio tri boda sa Goodison Parka i zadržao zaostatak za Liverpoolom od pet bodova

Manchester City je ostvario pobjedu na Goodison Parku protiv Evrtona (1:3) u utakmici sedmog kola engleske Premier lige, te su tako Građani zadržali zaostatak za Liverpoolom od četiri boda.

Prve prilike su imali Ilkay Gundogan i Lucas Digne iz slobodnog udarca, a u 24. minuti Gabriel Jesus je doveo goste u prednost od 0:1. Već u 33. minuti Dominic Calvert-Lewin je donio izjednačenje Evertonu. U finišu prvog dijela Gabriel Jesus je propustio dobru šansu.

Na startu drugog dijela veliku priliku imao je Gundogan. Na drugoj strani Yerry Mina je prijetio. Imale su i Karamele šansi u drugom poluvremenu, ali je City došao do pobjede golovima Riyada Mahreza u 71. i Raheema Sterlinga u 84. minuti.

EVERTON – MANCHESTER CITY 1:3