City dočekan šampionskim špalirom i slavio u golijadi, Torres postigao spektakularan pogodak

Manchester City je dočekan šampionskim špalirom od strane Newcastlea na St. James Parku, a Građani su slavili pobjedu u utakmici 36. kola engleske Premier lige rezultatom 3:4.

Emil Krafth je doveo u vodstvo Svrake u 25. minuti, a u finišu prvog dijela Građani su preokrenuli. Prvo je izjednačio Joao Cancelo, da bi potom Ferran Torres postigao spektakularan pogodak petom u 42. minuti za preokret. Gol možete pogledati OVDJE.

Ipak, to nije bio rezultat prvog dijela jer je dosuđen penal za Newcastle u sudijskoj nadoknadi, a realizovao ga je Joelinton. Još jedan jedanaesterac dosuđen je Svrakama u 62. minuti. Scott Carson je odbranio udarac Josepha Willocka, koji je nakon odbijene lopte pogodio za 3:2.

Radost domaćih nije dugo trajala, jer je sjajni Torres pogađao u 64. i 66. minuti za 3:4. Španac je tako postao treći najmlađi igrač Cityja koji je postigao hat-trik sa 21 godinom i 75 dana. To su mlađi napravili samo Mario Balotelli (20 godina i 138 dana) i Raheem Sterling (20 godina i 313 dana).

U nastavku utakmice ritam je opao i nije bilo većih uzbuđenja, tako da se ni rezultat nije mijenjao. Vrijedi istaći da je veliku pažnju privukao Scott Carson. Ovaj 35-godišnji golman nije bi starter na utakmici Premier lige deset godina, a večeras ga je Pep Guardiola stavio od prve minute na gol.