Cimirotov PAOK prokockao veliku prednost, dva Sušića u grupnoj fazi Evropske lige

Odigrano je nekoliko revanš utakmica play-offa Evropske lige, a za sada su se dva bosanskohercegovačka fudbalera uspjela plasirati u grupnu fazu - Mateo Sušić i Tino-Sven Sušuć, dok je Gojko Cimirot ispao sa svojim PAOK-om.

Sheriff Tiraspol je napravio veliko iznenađenje izbacivši Legiju. Prva utakmica je završena 1:1, dok je večeras moldavski tim sačuvao mrežu i meč je završen bez pogodaka, što im je donijelo plasman u grupnu fazu Evropske lige.

Legija je od 39. minute igrača sa igračem manje, jer je Michal Pazdan dobio drugi žuti karton. Svih 90 minuta kod Sheriffa odigrao je kapiten Mateo Sušić, povremeni bh. reprezetativac.

Maccabi Tel Aviv je remizirao sa Altachom na svom terenu (2:2), a zahvaljujući pobjedi iz prve utakmice od 0:1, izraelski tim je prošao dalje. Tino Sven-Sušić dobio je priliku u Maccabiju od 73. minute.

PAOK je imao veliku prednost nakon prve utakmice. Slavili su na domaćem terenu sa 3:1, međutim Östersunds je pobijedio večeras u Švedskoj sa 2:0 i tako zbog gola u gostima prošao dalje. Ghoddos je postigao oba pogotka za domaće.

Cimirot je odigrao svih 90 minuta, a zaradio je i žuti karton.