Cijeli meč odigrao povrijeđen: Neuništivi Leonard nakon dva produžetka donio pobjedu Torontu

Košarkaši Toronto Raptorsa pobijedili su Milwaukee Buckse na svom terenu u trećoj utakmici finala Istočne konferencije NBA lige poslije dva produžetka sa 118:112 i time smanjili u seriji na 2-1.

Raptorsi su u meču koji je praktično bio “biti ili ne biti” za njih, poslije dva poraza u Viskonsinu, bili bolji rival u većem dijelu susreta.

U nekoliko navrata imali su dvocifrenu prednost, Milwaukee je u svega dvije situacije vodio i to minimalno, ali su domaći na kraju do trijumfa morali poslije dramatične završnice i dva dodatna perioda. Imali su priliku pitanje pobjednika Raptorsi riješiti i na kraju regularnog dijela te prvog produžetka, ali oba puta su promašili zadnji šut.

Junak pobjede bio je Kawhi Leonard koji je u finišu drugog produžetka preuzeo odgovornost na sebe i sa dvije ukradene lopte, skokom u napadu te šest ubačenih poena odveo svoj tim do pobjede.

Sjajni košarkaš, koji je od prve četvrtine igrao uz povredu noge, na kraju je meč okončao sa 36 poena, 9 skokova i 5 asistencija za ukupno 52 minuta na parketu.

Pratio ga je Pascal Siakam sa 25 poena i 11 skokova, Marc Gasol imao je 16 poena, 12 skokova, 7 asistencija i 5 blokada.

U redovima Bucksa Giannis Antetokounmpo imao je 12 poena, 23 skoka, 7 asistencija, po 4 blokade i ukredene lopte. Brook Lopez upisao je 16 poena i 6 skokova.

Četvrti susret finala Istoka igra se u noći između utorka i srijede, također u Torontu.

Toronto – Milwaukee 118:112 (1-2)