Chrintz srušio Norvešku: Šveđani nakon drame u skandinavskom derbiju izborili polufinale EP!

Rukometaši reprezentacije Švedske večeras su u posljednjem kolu druge faze Evropskog prvenstva savladali Norvešku sa 24:23, a tako su izborili plasman u polufinale nadigravši direktnog rivala u borbi za mjesto među četiri najbolje selekcije Starog kontinenta!

Chrintz srušio Norvešku: Šveđani nakon drame u skandinavskom derbiju izborili  polufinale EP!

Bio je to dakle direktan okršaj ova dva skandinavska rivala za drugo mjesto grupe, a Švedska je nevjerovatnim preokretom stigla do trijumfa.

U 23. minuti golman Saveras pogađa preko cijelog terena prazan gol Šveđana i donosi prvi put +3 svom timu (10:7).

Nastavio je i nakon toga Saveras briljirati na golu Norvežana, brzo je stigao i do čak sedme odbrane, a Norveška je povela sa čak 12:7.

Na odmor nakon prvog dijela otišlo se s vodstvom 14:9 Norveške, a nastavak donosi nešto bolju igru Šveđana. Igrali su zaista odlično, ali promašili su nekoliko sedmeraca i propustili priliku da istope prednost Norveške.

Ipak, u 45. minuti smanjuje Švedska na 18:16, a potom uspijeva prići i na samo gol zaostatka preko Gottfridssona.

Uzvratili su brzo Norvežani i preko Gulleruda su na osam minuta prije kraja vratili +3 (22:19). Smogli su Šveđani snage i tada da se vrate u utakmicu i to na krilima golmana Johannessona, koji je branio samo u drugom poluvremenu i skupio čak osam odbrana! Na tri minute prije kraja smanjili su Šveđani na 23:22,

Norvežani ne koriste naredni napad, a brzo na drugoj strani akciju igraju Šveđani i Wanne poravnava na 23:23!

Nakon toga Johannesson brani i udarac Sagosena, a na 20 sekundi do kraja dosuđen je sedmerac za Švedsku! Iskoristio ga je Chrintz i donio Švedskoj vodstvo od 24:23, a ispostavilo se i pobjedu za plasman u polufinale EP!

Sagosen je u posljednjim trenucima pokušao donijeti poravnanje Norvežanima, ali bio je neprecizan sa desetak metara.

Najefikasniji u redovima Švedske bio je Chrintz sa 6 golova, a 4 je dao Gottfridsson. Kod Norveške je 6 golova imao Reinkind, a po 4 Sagosen i O'Sullivan.