Chelsea ubjedljiv na Selhurst Parku, Plavci došli do važne pobjede u borbi za Ligu prvaka

Chelsea je došao do ubjedljive pobjede na Selhurst Park protiv Crystal Palacea (1:4), a ovo je veoma važan trijumf za Plavce koji su u borbi za mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Već nakon pola sata sve je bilo jasno. Kai Havertz je pogodio za 0:1 u osmoj minuti, a dvije minute poslije asistirao je Christianu Pulisicu, koji je udvostručio prednost Chelseaja.

Kurt Zouma je nakon ubačaja Masona Mounta u 30. minuti po treći put zatresao mrežu domaćih, a to je bio konačan rezultat prvog dijela utakmice.

Christian Benteke je smanjio na 1:3 u 63. minuti, a konačan rezultat večerašnjeg susreta postavio je Pulisic svojim drugim pogotkom na utakmici u 78. minuti.