Chelsea u osimini finala FA Cupa: Batshuayi i Tomori srušili Tigrove

Fudbaleri Chelseaja pobijedili su kao gosti protiv Hull Ciytja rezultatom 1:2, te su obezbijedili plasman u narednu fazu FA Cupa.

Poveli su već u šestom minutu, Batshuayi je prihvatio jedan odbitak i smjestio ga u mrežu rivala za 0:1. Plavci su došli i do drugog pogotka u 64. minutu. Centaršut Barkkleyja iz slobodnog udarca iskoristio je Tomori, koji je ostao zaboravljen na drugoj stativi i povisio je na 0:2.

Ipak, Tigrovi se nisu predavali, a do gola su stigli u 78. minutu. Grosicki je izveo slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora, a lopta je pogodila Kovačića u živom zidu i završila u mreži za 1:2.

Do kraja se rezultat nije mijenjao i Chelsea je prošao u osminu finala.