Chelsea remizirao sa Bournemouthom, West Ham ostvario veoma važnu pobjedu

Odigrane su tri utakmice 28. kola engleske Premier lige u terminu od 16 sati, a Chelsea je na gostovanju remizirao sa Bournemouthom (2:2), dok je West Ham ostvario veoma važnu pobjedu u borbi za opstanak protiv Southamptona (3:1).

Bournemouth i Chelsea odigralo su neriješeno (2:2). Plavci su poveli u 33. minuti preko Alonsa, a u nastavku utakmice Trešnjice su preokrenule pogocima Lerme i Kinga u 54., odnosno 57. minuti. Alonso je svojim drugom pogotkom u 85. minuti postavio konačnih 2:2.

West Ham je na svom terenu slavio protiv Southamptona (3:1). Bowen je doveo Čekićare u prednost u 15. minuti, a Obafemi je u 31. poravnao na 1:1. Haller je u 40. minuti donio novo vodstvo londonskom klubu. Konačan rezultat ovog susreta postavio je Antonio u 54. minuti.

Newcastle u Burnley odigrali su susret bez pogodaka.