Chelsea pobjedom nad RB Salzburgom osigurao nokaut fazu Lige prvaka, Dediću 90 minuta

Chelsea je večeras u Austriji u 5. kolu grupne faze Lige prvaka sa 2:1 savladao Red Bull Salzburg, te tako osigurao plasman u osminu finala.

Vidjeli smo prelijepe golove na ovoj utakmici, a Chelsea je poveo pogotkom Matea Kovačića iz 23. minute. Sjajno su Plavci odigrali prvo poluvrijeme, vjerovatno i najbolje od dolaska Grahama Pottera, ali bolje drugi dio otvara domaći sastav.

Sijevnula je kontra u 49. minuti i Adamu je pogodio za 1:1 na divan ubačaj Wobera s lijeve strane.

No, uspio je da uzvrati Chelsea u 64. minuti i spektakularnim golom Kaija Havertza opet povede (2:1). Pogodak Nijemca pogledajte OVDJE!

Do kraja se rezultat nije mijenjao i Plavci su upisali ključna tri boda. Sada ih imaju ukupno deset i siguran su učesnik nokaut faze kolo prije kraja grupne.

RB Salzburg ima četiri boda manje (6), a slijede Milan i Dinamo sa po četiri boda i večeras se sastaju na Maksimiru. Vrijedi još reći da je večeras Amar Dedić odigrao cijeli meč u dresu Salzburga.

U isto vrijeme je odigran i duel Seville i Kopenhagena, a tim iz Andaluzije je slavio sa 3:0.

Golove su postigli En Nesyri u 61. i Isco u 88. te Montiel u 92. minuti. Tako je Sevilla stigla na dva boda iza Dortmunda koji drži drugo mjesto u grupi, a večeras dočekuje Manchester City.

U slučaju pobjede, Milioneri bi osigurali nokaut fazu, što znači da će Andalužani morati navijati za engleskog prvaka…