Chelsea ostvario ubjedljivu pobjedu u gostima kod Leicestera i ostao na vrhu tabele

Fudbaleri Chelseaja odnijeli su ubjedljivu pobjedu nad Leicesterom u 12. kolu Premiershipa. Londonski Plavci su slavili u gostima rezultatom 0:3.

Chelsea je odmah s početka pokazao inicijativu. Chilwell je u neposrednoj blizini gola primio pas i pokušao već u četvrtom minutu da dovede svoj tim u vodstvo, ali je pogodio prečku.

Međutim, promašaj je nadoknadio već poslije desetminuta. Uputio je centaršut iz kornera, a Rudiger se našao u petercu kada je glavom poslao loptu u gola za 1:0.

Nastavio je Chelsea sa ofanzivnom igrom. Pokušavali su Mount i Kante, ali je i na drugoj strani bilo prilika. Leicester je uspio izjednačiti, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Uslijedila je brza reakcija Tuchelove ekipe. Kante je pucao sa ivice kaznenog prostora, a ovo Schmeichel nije mogao odbraniti. Chelsea je imao već 0:2 pred pauzu.

Po povratku na teren gosti su nastavili da napadaju preko Chilwella, a potom i Odoija, ali nije bilo promjene rezultata.

Lisice su preko Amarteya bile u prilici da smanje prednost, međutim Mendy je odbarnio ovaj udarac.

U 71. minutu konačno je proradio Pulišić, primio pas od Ziyecha i šutirao u donji desni ugao. To je bilo konačnih 0:3.

Chelseaje posle ove pobede ostao na vrhu sa 29 bodova, dok je Leicester 12. sa 15 bodova.